• Şubat 4, 2022

Ceviz Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Ceviz Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Ceviz

Her evde olması gereken kuruyemiş çeşitlerinden biridir ceviz . Lezzetinin yanı sıra yüksek besin değerlerine sahip olduğu için ayrıca önemlidir. Bu kuruyemiş çeşidi hem çocukların hem de yetişkinlerin severek tükettiği çerezlerdendir. Ayrıca yemek ve tatlı yapımında da kullanılmaktadır. Türkiye’nin online kuruyemiş mağazası antikkuruyemis.com ile taptaze kuruyemiş çeşitlerini bi tıkla kapınıza getirtebilirsiniz. %100 doğal kuryemişleri, sağlıklı atıştırmalıkları güvenli ödeme yöntemlerini kullanarak gönül rahatığıyla sipariş verebilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere ceviz hakkında bilgiler vereceğiz. Antik Kuruyemiş’ten sipariş ettiğiniz ceviz içi ya da kabuklu ceviz çeşitleri daha uzun süre tazeliğini koruyabilmesi için uygun ambalajlarla gönderilmektedir. Serin ve rutubetsiz ortamda muhafaza etmeniz durumunda bayatlaması güçleşecektir. Bu besini dilerseniz sabah kahvaltılarında, dilerseniz akşam dizi, film keyfi yaparken tüketebileceğiniz gibi yüksek besin değerleri sayesinde tok tutma özelliği olduğundan dolayı ara öğünlerde de tüketebilir ve diyet listenizde yer verebilirsiniz.

Sadece ham olarak değil lezzetli hamur işleri ve tatlılarda da sıkça kullanılan bir çerezdir. içeriğindeki yüksek orandaki fosfor ve kalsiyum sebebiyle kemik ve diş sağlığına iyi gelmektedir. Ayrıca bağışıklık sistemini güçlü tutarak hastalıklardan korunmanıza yardımcı olabilmektedir. Kolestrol ve kansızlığa da iyi gelmektedir. Sindirim sistemi sorunlarını gidermeye yardımcı olup, mideye de ok faydalıdır. Beslenme uzmanlarının çocuk gelişimi için sıkça tavsiye ettiği mükemmel bir antioksdan kaynağıdır. Çocukların zihinsel ve fiziksel gelişimine olumlu katkıları vardır. Odaklanmayı ve konsantrasyonu arttırmaktadır.

Lezzetli ve Besleyici Ceviz Çeşitleri

Bir çok faydası bulunan bu kuruyemiş kabuklu ya da iç olarak alabileceğiniz gibi toz ve ya granül olarak da satın alabilirsiniz. Tatlı yapımlarında ve hamur işlerinde toz hali tercih edilmektedir. Tatlı ya da hamur işi türüne göre kırık halini de tercih edilebilir. Her çeşidi taze ve doğal olan bu kuruyemişi Antik farkıyla kolayca sipariş verebilirsiniz.

Yerli mahsül türlerinin yanı sıra ithal mahsül çeşitlerine de web sitemizden ulaşabilirsiniz. Antioksidan bakımından oldukça zengin olan Pikan ve selenyum kaynağı olan Brezilya cevizini istediğiniz miktarda satın alabilirsiniz. Ayrıntıları web sitemizden takip edebilirsiniz. Sıklıkla tavsiye edilen ve tüketilen ürünlerden biri olan Chandler ceviz Güney Amreika’da yetişmektedir ve oldukça lezzetlidir.

Ceviz Fiyatları

Antik Kuruyemiş olarak her zaman kaliteli ürünü uygun fiyata sunmaya çalışıyoruz. 2022 ceviz fiyatları mümkün olan en dip fiyatlarla web sitemizde yer almaktadır. Hızlı teslimat ile kusursuz şekilde kapınıza kadar teslim edip %100 müşteri memnuniyeti hedefli çalışma prensibimize bağlı kalmaya çalışıyoruz.

Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Dilerseniz bir önceki yazımız olan “Şifa kaynağı çörek otu nasıl tüketilir?” başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.