• Şubat 22, 2022

Yüksek tansiyon için çay demleyin

Yüksek tansiyon için çay demleyin

Yüksek tansiyon için çay demleyin… Dünyada sudan sonra en fazla tüketilen çay, ülkemizde de en çok sevilen ve içilen içeceklerin başında geliyor. Birçok faydası bulunan çay, kalp krizi ve felç riskini artıran yüksek tansiyona iyi geliyor.

Yüksek tansiyon için çay demleyin

Kardiyoloji uzmanı Prof. Dr. Zekeriya Nurkalem, sudan sonra dünyada en çok tüketilen ikinci içecek olan çayın keşfedilen yeni yararı hakkında şu bilgileri verdi: American Journal of Clinical Nutrition’da yayınlanan araştırmaya göre, siyah çay yüksek tansiyonu düşürmek ve kalp hastalılarını önlemek için iyi bir seçenek.

Yüksek tansiyon için çay demleyin

Çaydaki antioksidanların iyon kanallarını ve kan damarlarını çevreleyen kasları gevşetebildiği bulundu. Günde üç kez siyah çay tüketmek, hipertansiyonu azaltmaya ve diğer kalp rahatsızlıklarını önlemeye yardımcı oluyor. Son araştırma, yüksek tansiyon için daha iyi ilaçların geliştirilmesine yol açabilecek. Çok fazla siyah çay tüketmek uykusuzluğa neden olabilir. Kafein sinir sistemini etkileyerek anksiyete, baş ağrısı ve baş dönmesine neden olabilir. Tüketim miktarına dikkat edin.

Kaynak: Yeniçağ

Zencefil çayı tarifi

Zencefil çayı tarifi

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.