• Mayıs 18, 2021

Yağ yakan kahve nasıl yapılır?

Yağ yakan kahve nasıl yapılır?

Fazla kilolarınızdan diyet, spor vb. yöntemlerle kurtulurken yağ yakımına yardımcı olan kahve tarifi ile de kilo verme sürecinizi hızlandırabilirsiniz. Peki, Yağ yakan kahve nasıl yapılır? İşte detaylar…

İşte evdeki malzemelerle kolayca hazırlayacağınız yağ yakan kahve tarifi…

Kilo vermeye yardımcı kahve, yağ yakıcı besinler grubundaki üç temel malzemeden oluşuyor: süt, tarçın ve kahve. İşte bu üç besinle hazırlanan kahve tarifinden önce faydalarına bakalım…

Kahve iştah kesmeye yardım eder, abur cubur veya fazla yeme isteğini keser. İdrar söktürücü olan kahve bol su ile birlikte tüketildiğinde vücuttaki toksinlerin atılmasına yardım eder.

Vücutta yağ yakımı için üç temel şart vardır: kan şekeri dengesi, yeterli miktarda protein almak, yeterli miktarda kalsiyum almak…

İşte, süt hem bu şartları yerine getiren hem de vücudun sağlıkla kilo vermesini sağlayan bir besin. Tarçın ise hem kan şekerinizi dengeleyecek hem de, aşırı tatlı yeme isteğinizi önleyecek.

Yağ yakan kahve nasıl yapılır?

Malzemeler:

  • Bir su bardağı süt

Hazırlanışı;

-Yağ yakıcı kahve için kullanacağınız sütü mutlaka geceden hazırlamayı unutmayın.

-Geceden sütü ve çubuk tarçını küçük bir tencereye alıp kısık ateşte kaynatın.

-Bunu yapmanızın amacı, tarçının özlerini iyice süte bırakmasını sağlamaktır.

-Süt, bir taşım kaynadıktan sonra ocaktan indirin ve sabaha kadar içinde tarçını da bırakıp bekletin. Kahveyi ise, geceden hazırladığınız tarçınlı sütü yeniden ısıtıp bir tatlı kaşığı kahve ekleyip karıştırarak yapın.

Yağ yakıcı kahvenizi içmek için en ideal saat akşamüstü 4 veya 5 saatleridir; çünkü bu saatlerde enerji düşer ve kişi akşam yemeğinde aşırı miktarda yemek ister. İşte, hem bunu önlemek hem de yağ yakımına katkı için saat 4 veya 5 gibi kahvenizi için.

Ancak, yağ yakıcı kahveden fayda görmek için birkaç noktaya dikkat etmeniz gerekiyor:

1. Kahvenin yanında mutlaka 2 büyük bardak su içmelisiniz ki yakılan yağlar ter veya idrar yoluyla dışarı atılsın.

2. Bu kahveyi asla ikisi, üçü bir arada kahvelerle yapmayın; onlar gerçek kahve değil; kimyasal karışımlardır. Klasik veya filtre kullanabilirsiniz.

3. Kahvenin vücutta etki gösterebilmesi için en az 1 hafta düzenli kullanmalısınız, 2 gün içip bırakmak yok.

Ketojenik beslenme nedir?

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.