• Mayıs 19, 2021

Hurmanın faydaları nelerdir?

Hurmanın faydaları nelerdir?

Hurmanın faydaları nelerdir? 

Hurmanın faydaları nelerdir? Hurmanın faydaları saymakla bitmiyor. A,B,C vitaminleri gibi birçok vitamin ve mineral içeren bu mucizevi meyveden günde 3 adet yerseniz, kalp krizi riskini neredeyse sıfıra indirdiği anlaşılmıştır.

Hurmanın diğer faydaları içinse aşağıdaki yazıyı okuyabilirsiniz.

Günde 3 hurmanın sağlığa faydaları…

ZEKA SEVİYESİNİ ETKİLİYOR

Hurmanın içerisinde yer alan çeşitli vitamin ve mineraller hafızanızı güçlendirerek beyninizin daha iyi çalışmasını sağlıyor.

Tıpkı kuruyemişler gibi hurmada harika bir atıştırmalıktır. İçindeki früktoz size bitmek bilmeyen bir enerji verir.

DAMARLARI AÇIYOR

Damarlarda oluşan tıkanma beraberinde kalp krizi riskini de getirdiğinden oldukça tehlikeli ve ölümcül bir hastalıktır.

Bilim insanları, nar suyu ve hurmanın aynı anda tüketilmesinin damar tıkanıklığına iyi geldiğini savunuyor. Ancak damar tıkanıklığına iyi gelen şey günde 3 adet hurma değil hurma çekirdeğinin tozudur. Hurma çekirdeğini toz haline getirip belirli aralıklarla tüketmenin damarları açacağı aynı zamanda damar tıkanıklığına iyi geleceği söyleniyor.

KARACİĞER KANSERİNE KARŞI KORUYUCU

Hurma güçlü bir magnezyum kaynağıdır. Daha iyi hücrelerin oluşması ve karaciğerin sağlığı içinde magnezyum oldukça önemlidir. Günde 3 adet tüketilen Medine hurması ilerde gelişebilme ihtimali olan karaciğer kanseri ve çeşitli karaciğer hastalıklarından da vücudunuzu koruduğu söyleniyor.

AĞRILARI GEÇİRİR

Doğal magnezyum kaynağı olan hurma ağrıları geçiriyor ve kaslardaki kasılmalara da oldukça iyi geldiği söyleniyor. Aynı zamanda serotonin salgılanmasını hızlandırdığı için stres kaynaklı oluşan baş ağrılarına da oldukça iyi geldiği söyleniyor.

OSTEOPOROZU ENGELLİYOR

İçerdiği zengin kalsiyum sayesinde özellikle kadınlarda gelişebilecek olan kemik erimesi rahatsızlıklarını engellediği söyleniyor. Dolayısıyla günde 3 adet hurma tüketerek hem Osteoporozu engellemiş olursunuz hem de günlük kalsiyum ihtiyacınızı karşılamış olursunuz.

Demirhindi nedir? Demirhindi şerbeti tarifi…

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.