• Ekim 29, 2020

Ceviz kalbi korur!

Ceviz kalbi korur!

Ceviz kalbi korur! Omega-3 deposu ceviz, kalp ve damar sağlığını destekler. Beyni güçlendirir. Alzheimer riskini azaltır. Mide asidini dengeler. Bağırsak florasını destekler. Kansere karşı koruma sağlar.

Günlük 4-5 tane ceviz tüketiminin kolesterolü düşürdüğü kanıtlanmıştır. Ceviz, iyi kolesterol seviyesini yükseltir ve kötü kolesterolün yükselmesine engel olur. Bununla birlikte damarların çevresini temizler ve genişlemelerini sağlar, böylece kalp hastalıklarına yakalanma riskini de azaltır.

Lezzetli ve taptaze ürünlerin adresi AntikKuruyemis.com’u ziyaret ederek ceviz grubumuzu keşfedebilirsiniz. ceviz kalbi korur ve cevizin içindeki kabuk öksürüğe iyi gelmektedir.

Pikan cevizin faydaları nelerdir? Öğrenmek için hemen tıkla.

Ceviz içindeki kabuğun faydaları;

Ceviz zarı nedir? Cevizin insan sağlığına faydası olduğu kadar iç kabukları yani perdeleri de hem akciğere yararlı hem de öksürüğe karşı etkili.

Cevizi kırdıktan sonra içinden çıkan perde görünümlü kabuklar görünüm itibari ile zaten akciğere benziyor ve ceviz zarı da denilen bu kısımdan elde edilen kür akciğeri temizliyor. Bu yazıyı okuduğunuzda, sağlıklı nefes alıp vermenizi ve öksürükten kurtulmanızı sağlayacak ceviz zarı (perdesi) suyunu evde kolayca hazırlayabilirsiniz.

En az ceviz kadar faydalı olan cevizin iç kabuklarının faydaları ise şöyle:

Öksürük için ceviz perdesi çayını tükettiğinizde öksürüğün kesildiğini göreceksiniz.

Ceviz perdesi suyu nasıl hazırlanır?

Cevizi tükettikten sonra iç kabuklarını atmayın, saklayın. Ceviz perdesi suyunu hazırlamak istediğinizde bir büyük fincan ayarında suyu kaynatın. 1 tutam ceviz perdesini kaynamış suya atın. Yaklaşık 2-3 dakika, suyun rengi değişene kadar bekleyin. Ceviz perdesi suyunu her gün bir bardak içebilirsiniz.

Ceviz perdesi suyunun faydaları!

Bu çay aynı zamanda kanı temizliyor.

Astım rahatsızlığı olanların tüketmesi öneriliyor.

Ceviz perdesi suyu, iyi bir balgam söktürücü olarak biliniyor.

Bu su aynı zamanda bağışıklığı güçlendiriyor, vücuttaki mikropları öldürüyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.