• Mayıs 19, 2021

Testere Dişli Aslan Pençesi nedir?

Testere Dişli Aslan Pençesi nedir?

Testere Dişli Aslan Pençesi nedir?

Testere Dişli Aslan Pençesi nedir? Aslanpençesi farklı alanlardaki faydaları keşfedildikçe ilaç endüstrisi ve tıp alanında oldukça sık kullanılmaya başlanmıştır. Bu faydalı bitkinin doğada iki çeşidi bulunmaktadır.

Birçok sağlık sorununa iyi geldiği tespit edilen bu bitki, özellikle kadın ve üreme sağlığı konusunda önemli etkiye sahip. Aşağıdaki yazıda aslanpençesi bitkisinin sağlık açısından faydalarını göreceksiniz. 

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu tarafından yürütülen araştırmalara göre; testere dişli Aslanpençesi otu kürü uygulayarak birçok kadının sağlığına kavuşması mümkün. Kadın sağlığı için en önemli bitki olarak tanımlanan testere dişli aslanpençesi kürü birçok kanser içinde önleyici ve tedavi edici noktalarıyla öne çıkıyor. Bu kanser türleri arasında ise şunlar bulunuyor.

Rahim kanseri

Meme kanseri

Lenf kanseri

Prostat kanseri

Kanserli hücrelerin büyümesini önleyen, daha fazla üreyerek yayılmasının önüne geçen bir yapısı bulunuyor.

Doğada bulunmuş en önemli nimetlerden birisi olmasının haricinde kadın sağlığında etkili bir yönü var. Aslanpençesi kürü kullanan kadınlar çok daha sağlıklı bir hormonel yapıya sahip oluyorlar.

Kadın ve üreme Sağlığı için aslanpençesi bitkisinin önemi

Kadın sağlığında adet dönemi oldukça önemlidir. Vücuttan fazla miktarda kanın atılmasıyla tamamlanan adet süreci ortalama olarak 7 gün sürmektedir. Bu kadınlarda normal bir adet düzensizliği görülmediği takdirde stabildir. 21 günlük döngüde 7 gün adet görülür ve sonrasında yine 21 günlük döngüye girilir.

Bazı kadınlarda ise adet düzensizliği sorunu oldukça sık gözlemlenir. Bu bazen 21 günlük sürenin 30 güne tamamlanmasına, bazen ise 15 gün sürmesine neden olur. Haliyle adet dönemi olan bir haftalık sürenin düzenini bozar. Örneğin 3 gün süren regl dönemi ya da 10 günü aşan regl dönemleri görülebilir.

Bu gibi durumlar için bilhassa 30 yaşın üzerindeki kadınlar uzman bir doktora başvururlar. Yapılan testlerde ise en sık rastlanan sonuç FSH hormonunun yüksek olmasıdır. Bu adet düzensizliğine sebep olan en önemli etkenler arasındadır. Dolayısıyla testere dişli Aslanpençesi kürü kullanımı ile FSH hormonu düşürülerek ideal seviyeye getirebilir. Adet döneminin düzensiz olması gerek önemli hastalıklara gerekse kadın sağlığında önemli bir yer teşkil ettiğini unutmamak gerekiyor.

Aslanpençesi kürü nasıl hazırlanır?

Adet düzensizliği, en sık görülen kadınsal rahatsızlıklar arasında gösterilir.

Aynı problem tüylenme sorunları olarak vajinal bölgenin fazlasıyla kirli olmasını sağlamaktadır.

Bu iki maddeyi incelediğimizde ise doğa bize Aslanpençesi kürünü sunarak nasıl çözüm yolu bulacağımızı gösteriyor.

Phlobaphen laboratuar incelemelerinde testere dişli Aslanpençesi kürünün ana etken maddesi olarak karşımıza çıkıyor.

Testere dişli aslanpençesi neye iyi gelir?

Yaşanan kan kaybına kıyasla düzensiz adet döneminde olanlara önerilen ilaçlarda bu ana etken maddesi ilk sırada yer alıyor. Bunu doğal yoldan temin etmenin yolu ise bu bitkiden geçiyor.

Malzemeler

1 Tatlı Kaşığı Aslanpençesi Otu (4 Gram Kurutulmuş)

1 Bardak Su

Hazırlanışı

Hazırlanış aşamalarında oldukça basit bir döngü bulunuyor. Bu sebeple rahatlıkla evde hazırlayabilirsiniz. Klorsuz su kullanarak hazırlamanız bilhassa size yarar sağlayacaktır.

Testere dişli Aslanpençesi otunun kurutulmuşu olarak Antik Kuruyemiş’te satılmaktadır.

Buradan temin ettiğiniz 4 gram kurutulmuş otu kaynayan 1 bardak arıtılmış suyun içerisine ilave edin.

Kaynamaya başlayan suyu kısık ateşte ocakta tutarken ilave ettiğiniz otları karıştırın.

10 dakikalık süre boyunca bu şekilde ocakta sabit kalmasını sağlayın ve ardından ocaktan indirin.

Soğuması için bekledikten sonra süzme işlemini gerçekleştirin.

Aslanpençesi Kürü Nasıl Uygulanır?

Toplamda iki ay uygulayacağınız Testere dişli aslanpençesi kürünü araya bir haftalık ara katarak tüketeceksiniz. Sürekli olarak her kullanımda taze olarak baştan yapmanız, önceden yaptığınız ve şişelediğiniz hazır kürü tüketmemeniz tavsiye edilmektedir.

Günde maksimum 1 bardak içeceğiniz kürü dilerseniz sabah, dilerseniz öğleden sonra tüketebilirsiniz.

Sabah tüketecekler için kahvaltıdan en az 2 saat sonra içilmesi tavsiye edilir. Bu ne aç ne de tok döneminize denk geleceğinden ötürü genelde tavsiye edilen kullanım şeklidir.

Diğer kullanım seçeneği ise öğleden sonra aç karnına tüketilmesidir. Bu öğle yemeğinin ardından akşam yemeğinin yaklaştığı süre aralığındadır.

Uygulamaya başladıktan sonra 30 gün boyunca içtiğinizde bir haftalık ara vermeyi ihmal etmeyin. Bu aranın ardından yeni bir küre başlayarak 30 günlük uygulamayı tekrarlayın. Totalde 67 gün sürecek olan kürde 60 gün birer bardak olmak kaydıyla uyguladıktan sonra faydalarını kendi vücudunuzda hissedeceksiniz.

Not: Bu bilgiler tavsiye niteliğinde olup, herhangi bir ilaç ya da tedavi niteliği taşımamaktadır. Yan etkiye maruz kalabilecek kişilerin konuyla ilgili doktora muayene olmaları gerekmektedir.

Papatya çayı nasıl hazırlanır? faydaları nelerdir?

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.