• Mart 4, 2022

Pikan cevizi nedir faydaları nelerdir?

Pikan cevizi nedir faydaları nelerdir?

Geçtiğimiz aylarda Oyuncu Yasemin Özilhan, sosyal medya hesabından pikan cevizini kullanarak yemek tarifi verdi. Bu paylaşım sonrası takipçilerinden büyük tepki geldi Peki, pikan cevizi nedir, faydaları nelerdir? Pikan cevizinin kilosu ne kadar?

Pikan cevizi nedir faydaları nelerdir?

Doktorlar diziyle ünlenen Yasemin Özilhan, kişisel sosyal medya hesabından pikan cevizli atıştırmalık tarifi verdi. Ünlü yıldızın bu tarifi eleştirilere neden oldu. Fiyatıyla diğer ceviz türlerinden daha pahalı olan Pikan cevizi internette sıkça araştırılan konular arasına girdi. Pikan cevizinin kilosu ne kadar?

PİKAN CEVİZİ NEDİR, NEREDE YETİŞİR?

Dünyada “pekan” olarak bilinen bu bitki türünün kökeni Amerika’ya dayanıyor. Sert kabuklu bir meyve olan pikan cevizi son derece güçlü bir antioksidan, protein ve yağ kaynağıdır.

Pikan cevizi, kalp hastalıklarına iyi gelir ve olumsuz etkilerinin azalmasına yardımcı olur.

Antioksidan özelliği ve vitamin yönünden zengin olması bağışıklık sistemini güçlendirir. Böylelikle hastalıklara yakalanma riski azalır.

Pikan cevizi yağı, sıvı yağlar kategorisindeki en sağlıklı yağ türlerinden biridir.

Lif oranının yüksek olması, pikan cevizi özellikleri içinde sağlık açısından önemli bir konumdadır.

Pikan cevizinin kilosu ne kadar?

Lezzetli yapısı sayesinde dünyanın birçok mutfağında kendine yer bulan pikan cevizinin fiyatı merak ediliyor. Pikan cevizi kilosu ne kadar, pikan cevizi fiyatı 2022 olarak baktığımızda 150 ile 300 TL arasında değiştiğini görürüz. Antik Kuruyemiş’in online mağazasında yer alan pikan cevizi 500 ve 250  gramlık paketler halinde satılmaktadır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.