• Eylül 24, 2021

Adet Geciktirici Doğal Yöntemler

Adet Geciktirici Doğal Yöntemler

Adet geciktirici doğal yöntemler ve adet geciktirici bitkiler, adet geciktirmek için evde ne yapılmalı, Regl olmayı ne geciktirir, Adet başladıktan sonra geciktirici kullanılır mı? Günümüz kadınları tarafından oldukça yaygın olarak merak edilmektedir. Kadınların her ayın belli bir haftasında yaşadığı regl, bazen planları bozar.

Adet Geciktirici Doğal Yöntemler

Tatil planları yaptıysanız, düğünüz yakınsa ya da özel bir gün için hazırlık yapıyorsanız planlarınızın bozulmaması için ilaçsız regl geciktirme yöntemlerini deneyebilirsiniz. Peki nedir bu yöntemler?

Her ay düzenli bir şekilde görülen regl kanamaları, bazı durumlarda planlarınızı ertelemenize sebep olabilir. İlaç kullanmadan bitkisel tedavi yöntemleri ile regl dönemini erteleyerek planlarınızda değişiklik yapmak zorunda kalmayacaksınız. Haber365‘te yer alan haberin detayları ise şu tavsiyeler yer alıyor…

Adet (Regl) Geciktirici Bitkiler

TarçınBirçok kadın tarafından denenen ve başarılı sonuçlar alan adet geciktirici tarçın, uzun süren regl dönemini de durdurucu bir etkiye sahiptir. Hormonların dengesini alt üst eden ilaçları kullanmak yerine regl erteleyici olarak tarçın kullanmak sağlıklı bir seçim olabilir. Tarçın tüketerek regl gününü ortalama 5 gün kadar geciktirebilirsiniz.

Zencefil ve Civanperçemi: Bir tutam zencefil ve bir tutam civanperçemini bir fincan sıcak suyla demleyin. Regl gününe son 1 hafta kala bu bitki çayını için. Düzenli olarak bu çayı tükettiğinizde regl gününüzü erteleyebilirsiniz.

BiberiyeAdet dönemine yakın bir tarihte günde 2 defa biberiye çayı içerseniz yaklaşık olarak 5 gün gibi bir gecikmeyle regl gününüzü erteleyebilirsiniz.

Elma sirkesi: 1 hafta boyunca günde 1 bardak elma sirkesi ile hazırladığınız içme suyunu içerek regl gününüzü 5 veya 6 gün kadar erteleyebilirsiniz.

Isırgan Otu Çayının Faydaları Nelerdir?

Isırgan Otu Çayının Faydaları Nelerdir?

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.