• Aralık 2, 2020

Poşet çayın faydaları! Poşet çay Çeşitleri

Poşet çayın faydaları! Poşet çay Çeşitleri

Poşet çayın faydaları; İnsanoğlunun binlerce yıldır devam eden çay kültürü sayesinde, değişik çay türlerini tüketmenin vücudumuza sayısız faydası olduğu anlaşıldı. Aşağıdaki bilgiler bize, mutfaktaki bir poşet çayın bile gerekli durumlarda kurtarıcı pozisyonuna geçtiğini gösteriyor. İşte poşet çayın gündelik hayatımızdaki muhteşem faydaları…

Siyah noktalardan ve sivilcelerden kurtulmanıza yardımcı olur

Yeşil çay, antimikrobiyal ve antienflamatuar özellikler bakımından zengindir. Yeşil çay, siyah nokta ve sivilceyle mücadele ediyorsanız sizin için mükemmel bir çözüm yolu olacaktır. Doğal bir yüz maskesi yapmak için 2 poşet çayın içini ılık su ve balla karıştırın. Kızarıklığın ve tahrişin geçmesi için 20 dakika kadar yüzünüzde bekletin.

Diş ağrısını yatıştırır

Sancılı bir diş ağrısından kurtulmanın en kolay yolu, tropikal olarak nane çayı kullanmaktır. Antibakteriyel ve uyuşturma etkisine sahip nane çayı, diş ağrınızı hafifletecektir.

Adet kramplarını hafifletir

Adet krampları bir kadının en büyük düşmanı olabilir. Ancak sizin için iyi bir haberimiz var! Papatya çayları doğal bir kas gevşetici görevi görür. Papatya çayını adet ağrınızın yoğun olduğu günlerde içerek tüketebilir ya da küvetiniz varsa bir papatya çayı banyosu yapabilirsiniz.

Emzirmeden sonra göğüs uçlarını rahatlatır

Emzirme, anne ile bebeği arasında büyülü bir bağ kurabilir. Ancak bazı durumlarda anne için büyük acılara da yol açabilir. Bu durumlarda nane çayı ağrılı ve zarar görmüş meme uçları için doğal bir çaredir. Sadece ılık bir çay poşetini alın ve bölgeye hafifçe uygulayın.

Kırmızı göz problemini giderir

Kötü bir uykudan sonra şişlik ve kırmızı gözlerle uyanmak alışılmadık bir durum değil. Ancak soğumuş yeşil çaypoşetiyle gözünüze kompres yapmak, kendinizi yeniden iyi hissetmenize yardımcı olabilir.

Bitkilerin daha sağlıklı büyümesini sağlar.

Kullanılmış çay poşetlerinizi atmayın, toprağınızın ve bitkilerinizin sağlığını iyileştirmek için kullanın. Evinizde doğal olarak ürettiğiniz diğer organik atıklar ile çay poşetlerinizi karıştırın ve ardından saksılarınıza ekleyin.

Sivrisinek ısırıklarını iyileştirir

Papatya, yara iyileştirici özelliklere sahip olduğu için ağrılı böcek ısırıklarında da yardımcı olabilir. Bunun için papatya çayı yapın ve buzdolabında 30 dakika soğumaya bırakın. Sonra ısırık üzerine 10 dakika boyunca nazikçe uygulayın. Gerekirse işlemi tekrarlayın.

Küçük yaralanmaların tedavisine yardımcı olur

Evde çocuklarınız varsa morluklar ve çizikler hayatınızın bir parçası haline gelmiş olabilir. Kızarıklık, şişme ve ağrıya yardımcı olmak için yaraya soğumuş bir poşet çay uygulayabilirsiniz.

Salep nedir ? Salep nasıl yapılır? Öğrenmek için tıklayınız.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.